Делото за обезщетение за разменените бебета срещу "Шейново" приключи на първа инстанция

13.02.2024 г. 12:46:07 ч.
/
Делото за обезщетение за разменените бебета срещу "Шейново" приключи на първа инстанция
Две години след случая с разменените бебета делото за обезщетение от столичната АГ болница "Шейново" приключи на първа инстанция. Искът е за 300 хиляди лева. Днес беше второто заседание по делото за разменените бебета. Отново при закрити врата.
Беше разпитана една от майките на разменените бебета. В съдебната зала тя заяви, че не е имала възможност да провери гривните заради спешното изписване в "Шейново".
"Разказа това, което се е случило, че не е имала възможност да провери гривните поради спешното изписване, не знаем каква е причината на спешното изписване при нея. Вероятно в края на работния ден всеки бърза да си ходи и поради тази причина е спешно изписване. Тя няма спомен, секцио е било раждането, реално тя е била под упойка, но тя не може да каже. Не е виждала веднага бебето и не е виждала собственото си бебе в продължение на три месеца", заяви Стоян Стойков, адвокат на семейството.
На предишното заседание бяха разпитани лекари, акушерки от болницата и близки на пострадалото семейство.
Случаят е от декември 2022 година. Тогава една от майките разбра, че гривната й не съвпада с тези да детето.
Снимка:www.cross.bg
Източник:Cross.bg

Коментирайте
Подобни новини
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите



Яндекс.Метрика