Начало >Добруджа >Общество

Днес почитаме паметта на жертвите на катастрофи

17.11.2024 г. 08:03:08 ч.
/
Днес  почитаме паметта на жертвите на катастрофи
17 ноември е Световен ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия. Денят се отбелязва всяка трета неделя на месец ноември.
За първи път се отбелязва през 1992 г. като проект на Световната здравна организация и Организацията за сътрудничество по пътна безопасност на ООН. Приет е от Генералната асамблея на ООН през 2005 г., за да почете онези, които са били убити по света, и да се застъпва за животоспасяваща промяна.

Статистиката на КАТ-Добрич сочи, че от началото на годината в област Добрич при пътни инциденти са загинали 14 души, ранените са над 150.

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика