ДНР: Примирието в Донбас се нарушава всеки ден

24.03.2015 г. 14:54:00 ч.
/ ИА Добруджа
ДНР: Примирието в Донбас се нарушава всеки ден
Украинските сили са нарушили 51 пъти режима за прекратяване на огъня в Донбас през последното денонощие. Това заяви официалният представител на Министерството на отбраната на ДНР Едуард Басурин, предаде РИА Новости.
По-рано военното ведомство на ДНР съобщи, че в резултат на артилерийски обстрели от страна на украинските въоръжени сили в Донбас са загинали две деца.
„Регистрирахме 51 нарушения на режима за прекратяване на огъня. При обстрелите украинските сили използваха танкове и миномети с калибър 120 и 82 мм. При това точките на ударите остават същите: Широкино, околностите на Донецк и Горловка", съобщи Басурин на РИА Новости.
Лидерът на Донецка народна република Александър Захарченко заяви, че Киев умишлено обстрелва районите на ДНР и ЛНР, за да накара западните си партньори да вкарат международни миротворчески сили на територията в Донбас, което може само да ожесточи и без това обтегнатата ситуация.

Източник:Агенция "КРОСС"

Коментирайте
Подобни новини
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС



Яндекс.Метрика