Добричкият тим по тенис на маса отива в Панагюрище с амбиции за победи

10.12.2015 г. 16:54:48 ч.
/
Добричкият тим по тенис на маса отива в Панагюрище с амбиции за победи
Вторият кръг на Висшата лига по тенис на маса ще се проведе в събота и неделя в Панагюрище. Добричкият клуб "Добруджа" ще се яви на турнира в пълен състав, като в Панагюрище за тима ще дебютира чехът Якуб Клепрлик, съобщи за радио Добруджа Радослав Камберов. Първият мач в събота е от 10.00 часа с домакина "Асарел Медет" - Панагюрище, В следобедните часове са двубоите с "Марек - Дигеста" - Дупница и "Боровец" - Горна Оряховица, а в неделя е мачът срещу "Мадлен" - София. Целта минимум пред Добруджа е 3 победи от тези четири мача и атака на първите места в класирането, каза Камберов. След срещите от първия кръг добричкият отбор е на трето място и една загуба.
По регламент, след изиграването на срещите в Панагюрище, в първенството се оформят първа и втора четворка, като отборите в тях ще играят съответно за разпределение на медалите и за оставане във Висшата лига. Точките от турнирите в КК Албена и Панагюрище ще важат за крайното класиране. В първата четворка всеки отбор ще домакинства на един турнир, на който отборите ще играят всеки срещу всеки.
Ако успеем да се класираме в първата четворка, ще се опитаме да направим добра организация за домакинския турни, като ще търсим съдействие и от общината, призна Радослав Камберов. Той припомни, че досега Добрич не е имал отбор, който да се бори за призови места във Висшата лига. Той се надява и едно евентуално домакинство да допринесе за популяризиране на този спорт в Добрич.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Отличиха с купи призьорите в общинския етап на Ученическите игри  за учебната 2024/2025 г. в Добрич
Отличиха с купи призьорите в общинския етап на Ученическите игри за учебната 2024/2025 г. в Добрич
АТЛЕТИКА: Владислав Станчев от СКЛА „Добрич“ с медал от международен турнир в Русе
АТЛЕТИКА: Владислав Станчев от СКЛА „Добрич“ с медал от международен турнир в Русе
КАРАТЕ: 21 медала за КК „Добруджа“ от международния турнир по карате "Купа Алеко"
КАРАТЕ: 21 медала за КК „Добруджа“ от международния турнир по карате "Купа Алеко"
Момчил Петков – сред най-добрите на Международен турнир по ускорен шах в Румъния
Момчил Петков – сред най-добрите на Международен турнир по ускорен шах в Румъния



Яндекс.Метрика