Добричко участие при успех на Европейското отборно по тенис за девойки

02.08.2022 г. 19:46:39 ч.
/
Историческо класиране направиха девойките на България до 18-годишна възраст. Българките победиха Чехия и се класираха за финала Европейската отборна купа във Франция. В спор за титлата нашите момичета ще играят срещу Италия или Словакия.
България е в състав Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София), Михаела Цонева (ТК "Габрово", гр.Габрово) и Дария Великова (ТК "Изида", гр.Добрич). Треньор на България е Михаил Атанасов, а кондиционен треньор е Милен Илиев, който изпълнява същата длъжност и в мъжкия тим на Волейболен клуб „Добруджа 07”.

Българките елиминираха на полуфиналите №1 в схемата тим на Чехия с 2:1 победи.

Вчера България победи и Унгария с 2:1 победи.
Предната седмица българките спечелиха убедително първото място на турнира от Европейската отборна купа в Арад (Румъния). Там те се наложиха над тимовете на Швеция, Румъния и Словакия.