Добричлийката Милица Мирчева е седма на европейското по планинско бягане

03.07.2022 г. 11:51:04 ч.
/
Добричлийката Милица Мирчева се класира на призовото седмо място в първия ден (1 юли) на европейското първенство по оф-роуд (планинско бягане), което се провежда в Ел Пасо, Испания.
Мирчева бяга на класическата дисциплина изкачване и измина 8.85 км (от 644 м надморска височина до 1580 м)  за 54:26 мин. Мауде Матис (Швейцария) с 51:41 стана шампионка следвана от Андреа Майер (Австрия) с 52:12 и Кристел Девал (Франция) с 52:32.
Другите два българки Маринела Нинева и Елена Димитрова, заеха съответно 31-во и 39-то място.
При мъжете на тази дистанция Димчо Мицов и Йоло Николов са съответно 34-и и 35-и.