Доц. Ангел Кунчев: Вече сме в разгара на четвъртата вълна

19.08.2021 г. 08:51:59 ч.
/
Доц. Ангел Кунчев: Вече сме в разгара на четвъртата вълна
Вече сме в разгара на четвърта вълна, мерките ще бъдат въвеждани на национално ниво. Това заяви пред БНТ главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев. По думите му въвеждането на мерки на национално ниво е обвързано с икономическите мерки.
Сега най-засегната от COVID-19 е възрастовата група между 20 и 40 години, което се дължи на делта варианта.
От самата първа вълна не се уморявам да повтарям, че определящо е поведението ни, независимо къде се намираме, заяви Кунчев и даде пример - има ли отстояние между масите, има ли дезинфекция, носят ли се маски. прочиства ли се въздухът.
Доц. Кунчев даде пример от Русия, където 1 човек е заразил 1500 души заради посещения в дискотеки.
Оцени, че е рано да се каже какво ще се случи до 15 септември, но Министерството на образованието има готов план с отделните стъпки, според развитието на ситуацията.
Доц. Кунчев изрази мнение, че трябва да има кампанийно присъствие и в социалните мрежи, таргетирани послания към отделните групи, за да може ваксинацията да е с по-високи темпове. Според него делта вариантът ще засегне повече хора, на което ще се дължи и по-високият натиск върху лечебните заведения.
Снимка:dobrudjabg.com
Източник:ТРУД

Коментирайте
Подобни новини
АПИ създаде карта за състоянието на пътната настилка у нас
АПИ създаде карта за състоянието на пътната настилка у нас
Фискалният съвет представи шест препоръки за бюджета за 2026 г.
Фискалният съвет представи шест препоръки за бюджета за 2026 г.
Премиерът Гюров: Оставяме държавата в много  по-добро състояние от това, което заварихме
Премиерът Гюров: Оставяме държавата в много по-добро състояние от това, което заварихме
Обявиха графика на консултациите с партиите при президента
Обявиха графика на консултациите с партиите при президента



Яндекс.Метрика