Допълнителни 68 млн. лв. предвижда правителството за подкрепа на предприятията

26.09.2020 г. 13:22:01 ч.
/
Допълнителни 68 млн. лв. предвижда правителството за подкрепа на предприятията
Допълнителни 68 млн. лв. предвижда правителството за подкрепа на предприятията с над 500 000 лв. оборот и други почти 80 млн. лв. се отпускат за малките и средни фирми, за да имат възможност да адаптират производството си за работа в условията на пандемия. Това обяви министър-председателят Бойко Борисов в с. Люляково, където посети предприятие за автомобилни кабели и системи, ползващо подкрепата на държавата по линия на мярката 60/40 за запазване на заетостта. Премиерът Борисов добави още, че от следващата седмица всички фирми ще може да разчитат и на допълнителни средства между 50 000 лв. и 150 000 лв., с които да бъдат изграждани детски кътове, така че да има повече гъвкавост и улеснение за работещите родители. За тази мярка са предвидени 15 млн. лв.
 
„Каквото е необходимо, подкрепяме фирмите, за да може да работят. Това е важно за хората“, категоричен беше премиерът Бойко Борисов. Министър-председателят посочи, че в условията на пандемия е важно да не се допуска затваряне на производства и икономиката да продължи да работи. Това е и причината правителството да реагира бързо и да въведе навременни и адекватни социално-икономически мерки. „Вкарахме мерките веднага, за да може хем да се работи, хем хората да са по-сигурни“, добави премиерът. „Докато другите говорят, ние работим, силата на правителството е връзката с хората“, каза още Борисов.
 
Пред министър-председателя Борисов ръководството на предприятието в с. Люляково изрази удовлетворение от подкрепата по мярката 60/40, от която фирмата се ползва още от стартирането й. „За нашите дружества има изключителен социален и икономически ефект. Административната тежест е много малка“, изтъкнаха представителите на предприятието. Те подчертаха, че от техните 1125 служители няма такива, които да са съкратени или да не са получили заплатите си, а помощта на държавата възлиза на около 800 000 лв за всичките им дружества. 
Източник:Министерски съвет

Коментирайте
Подобни новини
Борисов е поискал представители на ГЕРБ във Варна да гласуват против свалянето на Коцев
Борисов е поискал представители на ГЕРБ във Варна да гласуват против свалянето на Коцев
Целта на неделното заседание на ОИК е да отстрани Коцев от поста, заяви Ивайло Мирчев
Целта на неделното заседание на ОИК е да отстрани Коцев от поста, заяви Ивайло Мирчев
Журналистката Ирина Недева е избрана за вицепрезидент на "АЕЖ Интернешънъл"
Журналистката Ирина Недева е избрана за вицепрезидент на "АЕЖ Интернешънъл"
За какво да внимаваме при онлайн пазаруването в зората на AI
За какво да внимаваме при онлайн пазаруването в зората на AI



Яндекс.Метрика