Двама си поделят титлата "Спортист на годината" на Спортното училище

10.12.2015 г. 07:47:02 ч.
/
Двама души си поделят приза Спортист на годината на Спортното училище. Това са борецът Панайот Димитров и състезателката по вдигане на тежести Даяна Димитрова. Те са събрали по 185 точки. Панайот е двукратен европейски шампион за кадети с увреден слух. В кат. до 46 кг. на Европейското първенство, той спечели златни медали и в класическия и в свободния стил.
Даяна е европейската вицешампионка и рекордьорка в изхвърлянето на Европейско първенство по вдигане на тежести за кадетки, кат. 44 кг
На второ място е боксьорката Аслъхан Мехмедова, която е републиканска шампионка за девойки, в кат. 60 кг. При гласуването тя е събрала 168 точки.
На трето място отново има двама състезатели. Това е миналогодишният победител в класацията Йордан Атанасов (вдигане на тежести) и борецът Дилян Димитров.
Десетката се допълва от:
4. Михаил Нейчев (хандбал)
5. Димитър Янков и Ангел Янков (вдигане на тежести)
6. Виктория Емилова Трайкова и Андон Иванов Иванов (бокс)
7. Янис Маринов и Цветомир Бончев (колоездене)
8. Свилен Христов (хандбал)
9. Довуш Сурай Февзи (вдигане на тежести)
10. Илия Иванов (борба) Денис Атанасов (лека атлетика)
На първо място при отборите е Хандбален клуб „Добруджа” с треньор Светослав Божков (240 точки). На второ място е боксов клуб „Добруджа” с треньор Йордан Мирчев (230 точки), а на трето - Колоездачен клуб
„Добрич – 1905” с треньор Радил Радилов.
Награждаването ще се състои на 16 декември, от 10.00 часа.