Един златен и два сребърни медала за Добрич на Световната купа по кикбокс

05.06.2022 г. 20:05:30 ч.
/
И тримата състезатели на Спортен клуб по кикбокс "Десант" - Добрич, включени в националния отбор за юноши, спечелиха медал на Световната купа по кикбокс. Състезанието се проведе през тази седмица в унгарската столица Будапеща. Диян Димитров стана шампион, а Александър Панайотов и Жулиен Риков достигнаха до финал. Възпитаниците на треньора Драгомир Йорданов направиха зрелищни битки, като доказаха силата и класата си срещу най-добрите в света.

Диян Димитров спечели убедително всичките си срещи, като дори на финала нокаутира опонента си от Израел. Така той стана шампион в категория до 57 кг. в стил К1 при юношите младша възраст.

В същия стил, в категория до 63.5 кг., Жулиен Риков също бе безапелационен в квалификациите, а на финала водеше през цялото време, но бе грубо ощетен от рефера, който измисли несъществуващ нокдаун срещу него в края на третия рунд и така предреши битката, лишавайки Жулиен от сигурен и напълно заслужен златен медал.

При юношите старша възраст в стил лоукик, кат. до 60 кг., Александър Панайотов направи изключително зрелищен полуфинал, като успя да премине през трудни моменти и да наложи волята си над коравия си съперник от Молдова. На финала срещу много класен опонент от Украйна Алекс води битката агресивно и не спря до последния миг да атакува, но загуби по точки.