Финландия и Швеция подписват протоколите с НАТО във вторник

04.07.2022 г. 14:52:03 ч.
/
Финландия и Швеция подписват протоколите с НАТО във вторник
НАТО съобщи, че утре ще подпише с Финландия и Швеция протоколи за присъединяването на двете страни към алианса, предаде БТА.
Разговорите между представителите на пакта и двете страни продължават и днес, се посочва в съобщението. В предстоящото подписване утре се предвижда да участват външните министри на двете държави, които подадоха заявка за присъединяването към алианса по-рано тази година. Искането им бе утвърдено на срещата на върха на НАТО в края на миналия месец в Мадрид.
След подписването на протоколите се предвижда процес на ратификация от всички 30 държави от НАТО. Пактът отчита, че желание за присъединяване са заявили също Босна и Херцеговина, Грузия и Украйна.
 
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика