ФУТБОЛ: Ахмед Адемов донесе точка на "Добруджа" с гол в последната минута

30.07.2022 г. 20:19:28 ч.
/
В мач от третия кръг на Втора лига "Добруджа" и вторият отбор на ЦСКА 1948 завършиха наравно в София - 1:1.

Гостите от Добрич бяха по-активни и владееха инициативата, докато в 70 мин. не останаха с човек по-малко. Централният защитник Йоан Тиа фаулира Валентин Йосков и понеже французинът беше последен в отбраната, получи директен червен картон. Така в трети пореден мач "Добруджа" завършва в намален състав заради изгонен играч.

Скоро след това при първия си корнер домакините откриха с гол на Валентин Йосков с глава.

"Добруджа" отново не се предаде, въпреки численото неравенство на терена и до последно се бори, като усилията се увенчаха с успех в последните секунди.

В четвъртата добавена минута защитникът Ахмед Адемов пое топката в центъра на терена и със самостоятелен рейд навлезе в половината на съперника, като бе спрян с фаул пред наказателното поле. Той пое отговорността да изпълни статичното положение, като стреля майсторски и изпрати топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата, за да донесе точката на своя отбор.

Така "Добруджа" събра 4 точки след една победа, едно равенство и една загуба от началото на първенството. В следващия кръг жълто-зелените приемат "Струмска слава" (Радомир). Мачът ще бъде на 6 август, от 18.00 часа, на стадион "Дружба".