ФУТБОЛ: Банско отказа Добруджа от 4-ото място (ВИДЕО)

23.05.2015 г. 21:07:51 ч.
/
Добруджа загуби с 0:2 от гостуващия Банско последния си домакински мач за сезона. С победата гостите ще завършат на 4-ото място в таблицата, докато мястото на Добруджа в крайното класиране ще се определи след последния мач – гостуването на Созопол в петък.
„Жълто-зелените” изиграха днешния мач отпуснато и без особена концентрация и логично бе прекъсната серията им от седем мача без загуба.
И двата гола паднаха в края на първото полувреме, въпреки че Банско създаде редица добри ситуации преди това. В 39-ата минута пробив на Георги Кременлиев бе спрян с нарушение в наказателното поле на Добруджа и Борислав Хазуров бе точен от дузпата за 0:1. И докато „жълто-зелените” чакаха края на полувремето, за да коригират играта си, падна и второто попадение. Буквално секунди преди края, след бърза атака, Янислав Иванов бе намерен на границата на наказателното поле и с хубав удар с левия крак удвои преднината на Банско.
През втората част отново готите бяха по-активни и владееха топката през по-голямата част от времето, но добрите прояви на вратаря Димитър Илиев запазиха резултата.
За играта на Добруджа в този мач достатъчно говори фактът, че първият точен удар, макар и слаб, бе дело на Атанас Илиев едва в 68-ата минута.