ФУТБОЛ: Бивш играч на „Манчестър Юнайтед“ дебютира с два гола за „Добруджа“

18.11.2023 г. 19:19:06 ч.
/
„Добруджа“ победи втория в класирането на Първа лига – „Черно море“, с 5:4 в контрола на стадион „Младост“ във Варна. Два гола при неофициалния си дебют за добричлии отбеляза белгиецът Инди Бонен. Той е на 24 години, бивш юношески национал на Белгия, юноша на „Генк“ и „Манчестър Юнайтед“, с два сезона за дублиращия отбор на английския гранд в първенството за мъже до 23 години, а през последните 5 сезона бе в елитния белгийски „Остенде“.

Именно Инди Бонен откри в 6 мин. В средата на второ полувреме Емануил Манев директно от корнер покачи на 2:0 за гостите. В 26-ата Васил Панайотов, оставен сам в наказателното поле, намали на 1:2. В 29 мин., след центриране от ъглов, топката стигна до Инди Бунен, който на задна греда с крак вкара за 1:3. В края на полувремето Атанас Илиев отбеляза два гола във вратата на родния си клуб и изравни резултата. Малко след почивката Исмаил Иса засече подаване в наказателното поле и „Черно море“ поведе с 4:3. В 75 мин. „Добруджа“ изравни с гол на Стефан Митев. Минута преди края Шериф Осман засече с глава центриране от корнер за 4:5.
Снимка:chernomorepfc.bg