ФУТБОЛ: Добруджа с нова победа, след обрат срещу Пирин (ВИДЕО)

26.04.2015 г. 18:00:51 ч.
/
Добруджа записа втора поредна домакинска победа, след като днес се наложи с 2:1 над борещия се за класиране в А група отбор на Пирин (Благоевград). „Жълто-зелените” направиха пълен обрат, след като губеха в резултата до 50-та минута. Гостите откриха в 10-та минута след дузпа, отсъдена за игра с ръка на Радой Божилов. Точен от бялата точка бе Тони Тасев. До почивката двата отбора си размениха по още една ситуация, като за Добруджа близо до гола бе Атанас Илиев, чийто удар с глава мина на сантиметри край вратата. Подобна ситуация имаше и пред вратата на домакините, като Башлиев стреля неточно. Втората част започна повече от добре за добруджанци, които в 50-та минута получиха правото да изпълнят дузпа. Божилов бе повален в наказателното поле и Румен Христов за втори път в мача посочи бялата точка. Точен за Добруджа бе капитанът Кристиян Димитров – 1:1.  Гостите опитаха да си върнат предимството, но срещнаха съпротивата на добре подредената добруджанска отбрана. Стигна се до 85-та минута, когато при центрирана топка в наказателното поле на Пирин, в опита си да изчисти топката от краката на Георги Димитров, бранителят на Пирин Стилян Николов я насочи в собствената си врата – 2:1.
Така само в рамките на четири дни, Добруджа взе точка от Локомотив в Горна Оряховица и три – при днешното домакинство на Пирин. Това е пети пореден мач на момчетата на Димчо Ненов без загуба в първенството. С днешния успех и на теория те си осигуриха оставането в Б група и догодина.