ФУТБОЛ: Добруджа приключва сезона с благотворителна кауза

23.05.2015 г. 15:17:46 ч.
/
Последното домакинство на Добруджа от сезон 2014/2015 година ще премине под знака на благотворителността. Но „жълто-зелените” в никакъв случай няма да играят благотворително срещу Банско, напротив – при победа момчетата на Димчо Ненов ще изместят днешния си съперник от четвъртото място в класирането. Освен това добруджанци са в серия от седем поредни мача без поражение в „Б” група.
Ръководството на Добруджа взе решение последният домакински мач да бъде посветен на една благородна кауза. Всички приходи от днешния двубой ще бъдат предоставени за изграждане на приют в кв. „Рилци”. Парите ще бъдат дарени на храм „Света Троица”, чието църковно настоятелство изпълнява благородната инициатива. На специални места на стадиона днес ще бъдат поставени и благотворителни кутии, за допълнително набиране на средства. Ръководството на отбора, работещите в клуба и футболистите също ще се включат с лични средства към кампанията за набиране на средства за приюта в "Рилци".
Футболната среща ще започне в 18.00 часа, а от апелът на футболния клуб е повече хора да посетят стадиона и да станат част както от благотворителната идея, така и да подкрепят тима в прекия двубой с Банско за четвъртото място в крайното класиране в „Б” група.
Мачът може да проследите пряко в ефира на радио „Добруджа”.