ФУТБОЛ: "Добруджа" започна сезона със загуба

19.07.2022 г. 20:13:28 ч.
/
ФУТБОЛ: "Добруджа" започна сезона със загуба
"Беласица" (Петрич) победи "Добруджа" с 2:1 в мач от първия кръг на Втора лига, игран в Симитли.

Срещата започна по най-добрия начин за домакините, които след 13 години се завърнаха в професионалния футбол. "Беласица" поведе в 7 мин., когато Айвън Ангелов стреля силно отдалеч, вратарят Димитър Илиев отрази, но при добавката Мариян Вангелов откри резултата. Само 5 минути след това бе отсъдена дузпа за петричани и капитанът Марти Таушанов покачи на 2:0. Ситуацията за "Добруджа" стана още по-трудна след червения картон на Иван Тренчев в 51 мин. Макар и в намален състав жълто-зелените не само се противопоставиха на съперника, но дори в края на мача бяха близо и до изравняване. Денислав Ангелов върна интригата в 84 мин. с първия си гол за "Добруджа". Последва натиск за добричлии, като най-чистото положение бе в 90 мин., когато включилият се в атака защитник Мирослав Начев стреля с глава опасно покрай вратата.

Така "Добруджа" ще търси първи точки за сезона срещу "Миньор" (Перник) в неделя в Добрич.

Коментирайте
Подобни новини
Блестящо представяне на СКХГ “Виктория Добрич” на Държавното първенство “Гимнастрада”
Блестящо представяне на СКХГ “Виктория Добрич” на Държавното първенство “Гимнастрада”
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла
ФУТБОЛ: Повече въпроси, отколкото отговори, след първата тренировка на Добруджа (ВИДЕО)
ФУТБОЛ: Повече въпроси, отколкото отговори, след първата тренировка на Добруджа (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика