Григор Лилов: Жертвите на взрива в Горни Лом са поне 21 души

11.10.2014 г. 11:33:00 ч.
/ ИА Добруджа
Григор Лилов: Жертвите на взрива в Горни Лом са поне 21 души
Известният разследващ журналист Григор Лилов пръв огласи на страницата си във Фейсбук версии за взрива във фабрика „Миджур" в село Горни Лом, радикално различни от официално тиражираните.
Днес в предаването "На светло" по Нова телевизия той заяви, че е доказал смъртта на поне 21 работници, а не 15 - както бе обявено официално.
„Това, че работниците са се изпарили показва колко мощна е била експлозията. Но тук има един важен момент. Във фабриката е имало тирове. Те са транспортирали мините. Взривът е бил изключително масиран. Което означава, че в това помещение са били струпани големи количества мини. Искали са да ги изнесат, но са получили отказ. Затова са ги изгърмели" смята разследващият журналист.

Източник:Агенция "КРОСС"

Коментирайте
Подобни новини
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите



Яндекс.Метрика