Гърция забрани мобилните телефони в гимназиите

15.05.2024 г. 13:39:59 ч.
/
Гърция забрани мобилните телефони в гимназиите
В Гърция забраниха на учениците в гимназиите да ползват мобилни телефони по време на учебния ден. Според преподавателите обаче е практически невъзможно наредбата да се приложи.

По нареждане на Министерството на образованието влезе в сила пълна забрана за притежание и ползване на мобилни телефони в училищата. Причината за тази мярка е увеличаване на случаите с оказване на психически тормоз върху деца със заснети в училище клипове. Има опити и за самоубийства от ученици.

Съгласно наредбата учителите са задължени да събират мобилните телефони преди началото за занятията и да ги връщат след края на часовете.
Преподавателите заявиха, че децата са в пълна зависимост от технологиите и няма наказание, което да ги принуди да се откажат от телефоните си в училище. На същото мнение са и училищните психолози.

Максималното наказание, което училището може да приложи при неподчинение, е до 5 дни изключване от училище и разговор с родителите на провинилото се дете.
Източник:Nova.bg

Коментирайте
Подобни новини
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини



Яндекс.Метрика