Гърция забрани мобилните телефони в гимназиите

15.05.2024 г. 13:39:59 ч.
/
Гърция забрани мобилните телефони в гимназиите
В Гърция забраниха на учениците в гимназиите да ползват мобилни телефони по време на учебния ден. Според преподавателите обаче е практически невъзможно наредбата да се приложи.

По нареждане на Министерството на образованието влезе в сила пълна забрана за притежание и ползване на мобилни телефони в училищата. Причината за тази мярка е увеличаване на случаите с оказване на психически тормоз върху деца със заснети в училище клипове. Има опити и за самоубийства от ученици.

Съгласно наредбата учителите са задължени да събират мобилните телефони преди началото за занятията и да ги връщат след края на часовете.
Преподавателите заявиха, че децата са в пълна зависимост от технологиите и няма наказание, което да ги принуди да се откажат от телефоните си в училище. На същото мнение са и училищните психолози.

Максималното наказание, което училището може да приложи при неподчинение, е до 5 дни изключване от училище и разговор с родителите на провинилото се дете.
Източник:Nova.bg

Коментирайте
Подобни новини
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи



Яндекс.Метрика