ХАНДБАЛ: Добруджа победи Спартак (Варна), утре е ред на Осъм (Ловеч) (ВИДЕО)

12.12.2015 г. 17:02:09 ч.
/

Хандбалистите на Добруджа надиграха с резултат 27:24 Спартак (Варна) в отложен мач на А групата и добавиха нови 2 точки към своя актив, запазвайки третата си позиция с 10 точки. На полувремето резултатът бе 16:10. До средата на втората част добруджанци съумяваха да подържат разлика от 5-7 гола, но след като бе неотрализиран Джошкун Якубов, когото започнаха да пазят на лична защита, спадна и головата мощ на домакините. Варненци успяха да стопят разликата до 1 гол (23:22( и в последните няколко минути ситуацията бе доста несигурна, но момчетата на Георги Андреев съумяха да се концентрират и да спечелят с три гола разлика. Независимо, че бе пазен Джошкун Якубов реализира най-много попадения- 8. Със 7 гола се отчете Станислав Добрев, 5 гола за победата реализира Веселин Станков.
Утре от 15 часа Добруджа посреща в зала Русалка Осъм, Ловеч в другия отложен мач на жълто-зелените.

Вижте изявленията на Георги Андреев, ст.треньор и на Веселин Станков.