ХАНДБАЛ: „Добруджа“ спечели бронзовите медали на турнира в памет на Тодор Хънков

17.09.2023 г. 18:54:30 ч.
/
Мъжкият отбор на хандбален клуб „Добруджа“ завърши на трето място на традиционния предсезонен турнир в Бургас в памет на легендарния вратар и треньор Тодор Хънков. Участваха 6 от най-добрите отбори в страната. В мача за бронзовите медали добричлии победиха „Осъм“ (Ловеч) с 35:34. Любопитното е, че срещите на „Добруджа“ бяха най-оспорваните на турнира, като и трите завършиха с един гол разлика. Припомняме, че в груповата фаза жълто-зелените победиха „Чардафон“ (Габрово) с 21:20 и загубиха от „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 19:20.

Освен бронзовите медали, добруджанци получиха и две купи – за третото място и за феър плей. Маниел Димитров спечели и една индивидуална награда – за голмайстор на турнира, като той отбеляза общо 17 гола.

Първото място на турнира в Бургас спечели „Локомотив“ (Горна Оряховица), побеждавайки на финала домакина „Фрегата“.

На 23 септември започва новият сезон в мъжката А група, като в първия кръг „Добруджа“ ще приеме „Осъм“ (Ловеч).