ХАНДБАЛ: Младежите на Добруджа стигнаха до бронза след дузпи (ВИДЕО)

26.04.2015 г. 14:04:05 ч.
/
Хандбалистите на Добруджа спечелиха бронзовите медали, след драматична победа над Железничар (София) в мач за третото място на Републиканското първенство за младежи до 19 години. Момчетата на Светослав Божков трябваше да преминат през рулетката на дузпите, за да стигнат до успеха с 24:22. На полувремето нищо не предвещаваше подобен драматичен финал на мача. Преднината за „жълто-зелените” на полувремето бе 6 гола – 13:7. При резултат 18:12 в редиците на Добруджа настъпи отпускане и столичани вкараха шест безответни гола. Заради наказание, което получи Жельо Желев, добруджанци доиграха последните две минути с човек по-малко. Така редовното време приключи при резултат 21:21.
При дузпите точни бяха Михаил Нейчев, Златан Петров и Красен Крайчев, а Свилен Христов и Октай Четинов пропуснаха. Решаващи за успеха се оказаха двете спасявания на вратаря Съби Кирилов и така за втора поредна година младежите на Добруджа завършват на трето място в първенството. Именно Кирилов бе определен и за най-полезен състезател на финалния турнир. Златан Петров пък получи приза за най-добър десен гард.