Хартиеният дневник в училищата отива в историята

06.07.2022 г. 12:41:13 ч.
/
Хартиеният дневник в училищата отива в историята
 
Всички училища в страната трябва да водят дневниците си само в електронен вид от учебната 2022/2023 г. Това съобщиха от Министерството на образованието и науката. Изискването се въвежда и за детските градини, Центровете за подкрепа на личностното развитие и останалите образователни институции.
Решението хартиеният документ да се смени с дигитален е прието още през 2016 г., но досега то е прилагано частично и директорите са можели да избират как да водят документацията. 
Националната електронна информационна система за предучилищното и училищното образование на МОН вече е напълно готова и образователните институции имат всички необходими условия да въведат електронния дневник, заявяват от ведомството. Услугата е безплатна и ще спести средства за отпечатване на хартиени дневници.

Коментирайте
Подобни новини
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите



Яндекс.Метрика