Хартиеният дневник в училищата отива в историята

06.07.2022 г. 12:41:13 ч.
/
Хартиеният дневник в училищата отива в историята
 
Всички училища в страната трябва да водят дневниците си само в електронен вид от учебната 2022/2023 г. Това съобщиха от Министерството на образованието и науката. Изискването се въвежда и за детските градини, Центровете за подкрепа на личностното развитие и останалите образователни институции.
Решението хартиеният документ да се смени с дигитален е прието още през 2016 г., но досега то е прилагано частично и директорите са можели да избират как да водят документацията. 
Националната електронна информационна система за предучилищното и училищното образование на МОН вече е напълно готова и образователните институции имат всички необходими условия да въведат електронния дневник, заявяват от ведомството. Услугата е безплатна и ще спести средства за отпечатване на хартиени дневници.

Коментирайте
Подобни новини
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Петър Витанов защити проекта на ПБ за държавния бюджет
Петър Витанов защити проекта на ПБ за държавния бюджет
Черна статистика: Шестима загинали в катастрофи за ден
Черна статистика: Шестима загинали в катастрофи за ден



Яндекс.Метрика