Начало >Добруджа >Общество

Храмът в кв. Добротица трябва да е готов до две години

27.09.2019 г. 14:27:35 ч.
/
Храмът в кв. Добротица трябва да е готов до две години
От вчера стартираха строителните дейности на храм "Св. Лука Войно-Ясенецкий" в кв. Добротица. Строителната фирма вече копае основите и ако всичко върви по план, храмът трябва да е готов до две години, заяви за Медийна група „Добруджа” отец Петър Димитров. Той изрази надежда гражданите на Добрич да са все така отзивчиви и да продължат с подкрепата си за кампанията. Предварителните сметки показват, че около 600 хиляди лева ще бъдат достатъчни не само да се построи, но и да се обзаведе бъдещият църковен храм. До момента е събрана около една десета от цялата сума, съобщи свещеникът.
Отец Петър Димитров за пореден път изрази благодарността си към Негово Високопреосвещенство Варненския и Великопреславски митрополит Йоан и на Община Добрич в лицето на Йордан Йорданов, без чиято подкрепа е имало опасност проектът да бъде спрян и въобще да не се реализира.

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика