Интер (Плачидол) е шампион на област Добрич (СНИМКИ)

04.06.2015 г. 11:53:11 ч.
/
Интер (Плачидол) е шампионът в „А” областната футболна група за сезон 2014/2015 година. В оспорван финал, който се игра вчера пред около 500 зрители на стадион „Дружба”, победителят от зона „Изток” се наложи с 2:1 над Орловец (Победа), завършил на първо място в зона „Запад”.
Тимът, воден от Радослав Боянов, успя да открие резултата в 12-ата минута чрез Радослав Монев. Той се възползва от центриране по земя, което мина под плонжа на вратаря Ники Николов, и на празна врата бе точен за 1:0. До средата на първото полувреме Интер имаше териториално превъзходство, но впоследствие играчите на Орловец успяха да изнесат играта в по-предни позиции. В 26-ата минута опитният Митко Василев се възползва от разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер и успя да засече топката във вратата за 1:1.
Победното попадение бе дело на Павел Жендов в 57-ата минута. Шут на негов съотборник от дъгата на наказателното поле рикошира в защитник на Орловец, а топката падна зад отбраната на тима от Победа. Жендов изскочи зад защитата и с удар от воле изведе отново Интер напред в резултата. В края на мача опитният тим на Орловец опита да натисне своя съперник, но пропусна няколко изгодни положения чрез Иван Калинов и Добромир Бонев.
Така отборът на Интер (Плачидол) доби правото за участие в квалификациите за „В” група.
След финала бяха раздадени отборни и индивидуални награди на най-добрите в областното първенство. Отличията връчиха Георги Мирчев - председател на Зоналния съвет на БФС - Варна и Иван Манолов - председател на областния съвет на БФС - Добрич.
Купи и флагчета получиха отборите в призовата тройка на двете зони. Подгласници на Интер на „Изток” са Албена (Оброчище) и Устрем (Дропла). На „Запад” зад Орловец останаха Добруджанец (Паскалево) и Заря (Крушари).
Бяха връчени и няколко индивидуални награди. За най-добър вратар бе определен Християн Христов от Интер, а неговият съотборник Радослав Монев бе избран за най-добър нападател. Мартин Мартин Филев от Орловец (Победа), който пропусна финала заради контузия, получи приза за най-полезен състезател.