Начало >Добруджа >Общество

Ивайло Мирчев бе избран за съпредседател на "Да, България"

27.04.2025 г. 19:23:05 ч.
/
Ивайло Мирчев бе избран за съпредседател на "Да, България"
Добричлията Ивайло Мирчев и Божидар Божанов бяха избрани за съпредседатели на "Да, България". Двамата получиха 443 гласа от делегатите на четвъртата национална конференция, което означава, че за тях са гласували 66% от партийните активисти.
Делегатите приеха в устава да бъде записана опцията за съпредседатели. На последвалото гласуване определиха партията да се ръководи от двама, съобщава БНР.

Идеята за съпредседателството беше подкрепена от Христо Иванов, който откри партийния форум с напомняне за:
"Трябва да се кажем ясно и категорично: "Ние искаме властта!". Трябва да излезем от протестно-корективния режим, да сме коректив. Ние не искаме властта заради властта. Но трябва да разбираме, че не можем да не поставяме във фокуса на политическите си усилия взимането на властта като ясна и категорична цел. Първо, защото това е единственият начин да осигурим устойчиво прилагане на програмата си".
 
Парламентарната група ПП-ДБ ще продължи да съществува, но не е ясно дали коалицията ще се яви заедно на следващите избори, стана ясно от думите на Ивайло Мирчев:

"Това е решение, което тепърва ще бъде взимано. Искаме да ви кажем, че ние ще бъдем изключително градивни и в посока обединение на отделните политически субекти в дясното. Не очаквайте от нас ние да разединяваме. ДСБ са най-близкият ни партньор и трябва да довършим интеграцията в рамките на ДБ заедно с ДСБ. Това ще бъде нашата първа цел, след което т. нар. демократична общност - единственият път възможен, който ние виждаме, е обединяване на демократичното дясно в България. Това е нашата първа цел".

снимка: Да, България

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето в понеделник, 28 април
Прогноза за времето в понеделник, 28 април
Вестник ГЛАС: 35 години фолклорна танцова студия „Добруджа“
Вестник ГЛАС: 35 години фолклорна танцова студия „Добруджа“
2738 лева са необходими вече за издръжката на тричленно семейство
2738 лева са необходими вече за издръжката на тричленно семейство
СНИМКИ: Пореден случай на изхвърлени строителни отпадъци в кофите за смет на Реджията, този път снимаха нарушителя
СНИМКИ: Пореден случай на изхвърлени строителни отпадъци в кофите за смет на Реджията, този път снимаха нарушителя



Яндекс.Метрика