Начало >Добруджа >Регионални

Изложбата "От киноцентъра до музейната витрина" ще гостува в Тервел

08.02.2023 г. 11:39:53 ч.
/
Изложбата "От киноцентъра до музейната витрина" ще гостува в Тервел
Община Тервел организира поредица от събития, посветени на 145-тата годишнина от Освобождението на България. Първото от тях е изложбата "От киноцентъра до музейната витрина". Откриването ще бъде на 16 февруари от 17,30 часа в историческия музей в Тервел. Експозицията представя реквизити и автентични носии, които са използвани при заснимането на филма "Капитан Петко войвода". Изложбата ще бъде представена от директора на Исторически музей Попово, който ще разкаже историята на придобиването на експонатите - защо точно в Попово и кой е дарителят на богатата колекция, както и още много други факти, свързани с нея. Изложбата ще може да бъде разгледана до 17 март 2023 г.

Коментирайте
Подобни новини
Община Добричка ще организира търг за отдаване под наем на язовир „Полковник Минково“
Община Добричка ще организира търг за отдаване под наем на язовир „Полковник Минково“
Общинският съвет одобри временни безлихвени заеми за два проекта на Община Добричка
Общинският съвет одобри временни безлихвени заеми за два проекта на Община Добричка
„Тишината говори“ – Олга Иванова представя нова изложба в "Двореца"
„Тишината говори“ – Олга Иванова представя нова изложба в "Двореца"
Добрички общински съвет ще заседава днес
Добрички общински съвет ще заседава днес



Яндекс.Метрика