КАРАТЕ: Трето място в отборното класиране на държавното първенство за „Самурай“ – Добрич

24.04.2023 г. 08:53:38 ч.
/
За поредна година карате клуб „Самурай“ – Добрич се нареди сред най-добрите в страната на държавното първенство. То се проведе на 22 и 23 април във Велико Търново. Самураите от Добрич отново показаха силен дух и спортно майсторство по време на всяка една среща, като успяха да спечелят 8 златни, 6 сребърни и 18 бронзови медала. Така отборът зае третото място в генералното класиране сред общо 37 клуба от цялата страна.

Златните медалисти са: Давид Николов - на ката и кумите; Дея Иванова – кумите; Цветелина Иванова – ката; отборно ката девойки 2011-2009 г. в състав: Цветелина Иванова, Дея Иванова и Кристияна Панайотова; Пеньо Пенев - ката; отборно ката жени в състав: Василена Кулева, Йоана Кулева и Таня Дичева; отборно ката мъже в състав: Пеньо Пенев, Иван Кръстев и Тулчан Мехмед.

Това бе едно от най-силните държавни първенства до момента с участието на 37 клуба и над 870 състезатели.

Треньорският състав на „Самурай“ е горд и удовлетворен от играта на всеки един състезател в двата дни на първенството.