Ким Чен-ун иска КНДР да бъде най-мощната ядрена сила в света

27.11.2022 г. 09:06:23 ч.
/
Ким Чен-ун иска КНДР да бъде най-мощната ядрена сила в света
Севернокорейският лидер Ким Чен-ун каза, че крайната цел на страната му е да притежава най-мощната ядрена сила в света, съобщи "Ройтерс".

Той направи изявлението по време на церемония, на която повиши десетки военни офицери, участвали в неотдавнашното изстрелване на най-голямата балистична ракета на Северна Корея.Съобщението идва, след като Ким инспектира тест на новата междуконтинентална балистична ракета на страната Hwasong-17 и обеща да противодейства на ядрените заплахи на САЩ с ядрени оръжия в петък.

Изграждането на ядрените сили е за надеждна защита на достойнството и суверенитета на държавата и хората и нейната крайна цел е да притежава най-мощната стратегическа сила в света, безпрецедентна през века, каза Ким.

Той нарече Hwasong-17 "най-силното стратегическо оръжие в света" и каза, че демонстрира решимостта и способността на Северна Корея в крайна сметка да изгради най-силната армия в света.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика