КНСБ пак на протест пред НС, искат МРЗ да е 760 лв.

27.06.2022 г. 12:08:51 ч.
/
КНСБ пак на протест пред НС, искат МРЗ да е 760 лв.
Депутатите от комисията по бюджет и финанси заседават извънредно за актуализацията на бюджета. На този фон от КНСБ организират нов протест до служебния вход на сградата на Народното събрание.
Исканията им са увеличение на помощите за семействата с деца и вдигане на минималната работна заплата от 710 на 760 лв.
Днес на протеста са се включили и от Селскостопанската академия с искане за вдигане на минималната работна заплата.
Президентът на КНСБ Пламен Димитров каза пред БНТ, че има чуваемост от страна на депутатите, но предстои да види какво от тези предложения ще бъда прието и дали този протест ще продължи и в каква форма.
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента



Яндекс.Метрика