КНСБ пак на протест пред НС, искат МРЗ да е 760 лв.

27.06.2022 г. 12:08:51 ч.
/
КНСБ пак на протест пред НС, искат МРЗ да е 760 лв.
Депутатите от комисията по бюджет и финанси заседават извънредно за актуализацията на бюджета. На този фон от КНСБ организират нов протест до служебния вход на сградата на Народното събрание.
Исканията им са увеличение на помощите за семействата с деца и вдигане на минималната работна заплата от 710 на 760 лв.
Днес на протеста са се включили и от Селскостопанската академия с искане за вдигане на минималната работна заплата.
Президентът на КНСБ Пламен Димитров каза пред БНТ, че има чуваемост от страна на депутатите, но предстои да види какво от тези предложения ще бъда прието и дали този протест ще продължи и в каква форма.
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните



Яндекс.Метрика