Корбин призова за нов референдум за Брекзит

09.07.2019 г. 16:24:14 ч.
/
Корбин призова за нов референдум за Брекзит
Основната опозиционна партия на Великобритания (лейбъристите) считат, че правителството трябва да проведе нов референдум за това дали да напуснат Европейския съюз или да останат, съобщава АП.
Лидерът Джеръми Корбин коментира, че лейбъристите ще проведат кампания за оставане в ЕС, ако бъде насрочен референдум от наследника на премиера Тереза Мей.
В момента представителите на консерваторите Борис Джонсън и Джеръми Хънт се състезават за нейното място.
Опоненти на лейбъристите и много поддръжници обвиняват партията, че е разтревожена от Брекзит поради страх от отчуждаване на избиратели в противоположните страни на дебата. Но неотдавнашните избори показват, че лейбъристите губят подкрепа, както показват последните избори за ЕП.
Корбин обясни днес, че новият премиер "трябва да има увереност и да върне тяхната сделката, или липсата на сделка на хората, с народен вот."
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия



Яндекс.Метрика