ЛЕКА АТЛЕТИКА: Медали за Живко Господинов и Христо Банков на турнир в Букурещ

05.06.2023 г. 09:38:41 ч.
/
Два медала спечелиха състезателите на спортен клуб по лека атлетика „Добрич“ на международния турнир „Йоланда Балаш – Сотер“ в Букурещ. Участваха атлети от Румъния, България, Молдова и др.

Живко Господинов стана шампион на хвърляне на чук при мъжете, като постигна личен резултат в дисциплината – 67.50 м.

Христо Банков също подобри своето най-добро постижение на турнира в Букурещ, като със 17.55 м. спечели сребърния медал на тласкане на гюле при мъжете.

„Много съм доволен от класиранията и резултатите им. Благодаря на всички, които помагат на нашия клуб да се развива и да можем да участва на състезания в чужбина“, сподели за медийна група „Добруджа“ Галин Костадинов – президент и треньор на СКЛА „Добрич“.