Личните карти – с чип и електронен подпис от догодина

15.01.2016 г. 10:04:10 ч.
/
Личните карти – с чип и електронен подпис от догодина
Личните карти вече ще са снабдени с чип, съобщава вестник Монитор. Той ще съдържа цялата информация за гражданина. 
В личната карта ще бъде вграден и електронен подпис. Това предвижда Законът за електронната идентификация. Издаването на лични карти с чип се предвижда през 2017 г.
Текстовете, които бяха приети на първо четене в четвъртък, ще позволят достъпа до електронни услуги. Те са и в изпълнение на ангажимента на правителството за въвеждането на електронното управление.
Законът се предлага и заради регламент на Европейския парламент от 2014 г., свързан с електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни транзакции на вътрешния пазар. Удостоверението за електронна идентичност се издава със срок на валидност 5 години.
"Отваряме вратата на българските граждани към Европа и на Европа към тях“, заяви вътрешният министър Румяна Бъчварова преди гласуването на законопроекта. Законът предлага няколко начина на електронна идентификация и не задължава хората да изберат само една.
Снимка:bradva.bg
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика