Начало >Добруджа >Общество

Мая Манолова: Борисов трябва да намери пари и за рекултивация на депото край Богдан (ВИДЕО)

17.11.2020 г. 14:00:42 ч.
/
Мая Манолова: Борисов трябва да намери пари и за рекултивация на депото край Богдан (ВИДЕО)
След като Борисов намира пари за асфалт, за преразпределяне на ресурс на приближените му фирми и за саниране, трябва да намери и за рекултивация на депото край Богдан. Това заяви на брифинг в Добрич председателят на Гражданската платформа „Изправи се БГ“ Мая Манолова, която днес е на посещение в област Добрич.

Битката ни за чист въздух е една от най-важните ни каузи, затова ще настояваме за рекултивацията на депото край село Богдан, заяви тя. Самозапалването му и замърсяването на въздуха са огромен проблем за хората от региона, категорична е Мая Манолова.

Тя отбеляза, че общините Добрич и Добричка няма как да се справят с него, защото са необходими около 15 млн. лева за рекултивацията. Затова от „Изправи се БГ“ ще настояват за държавно финансиране.
 

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Зрелостниците на гимназията по туризъм получиха дипломите си в Дом-паметник "Йордан Йовков"
Зрелостниците на гимназията по туризъм получиха дипломите си в Дом-паметник "Йордан Йовков"



Яндекс.Метрика