Милица Мирчева донесе победа за България на 5000 м. на европейското отборно

21.06.2015 г. 20:40:40 ч.
/
Милица Мирчева донесе ценна победа за България на европейското отборно първенство, 2-ра лига, което се провежда в Стара Загора. Момичето от Добрич нанесе удар над конкурентките си на 5000 м, след като измина дистанцията за 16:30.14 мин.
Милица, която вчера завърши трета на 3000 м, днес не допусна да бъде победена и със стабилно откъсване в последните 600 м тя изпревари Анна Емили Молер (Дан) - 16:39.03 мин, и Теодора Симович (Срб) - 16:49.93 мин.
Това е първа победа на европейското отборно първенство в кариерата на Мирчева, която има сребърен медал при девойките под 23 г. от континенталния шампионат по крос кънтри.