Начало >Добруджа >Общество

Млади фермери от област Добрич развиват стопанствата си с еврофинансиране

15.04.2024 г. 12:07:48 ч.
/
Млади фермери от област Добрич развиват стопанствата си с еврофинансиране
12 млади земеделски стопани от област Добрич ще получат  безвъзмездно по 48 895 лв. за  инвестиции в стопанствата си. Общата подкрепа възлиза на 586 740 лв. и е осигурена от Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., по процедура BG06RDNP001-6.013 подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани“.
Одобрените млади производители ще развиват стопанствата си предимно в секторите „Плодове и зеленчуци“ и „Пчеларство“ на територията на общините Добричка, Балчик, Каварна, Шабла, Крушари, Тервел и град Добрич. Земеделските стопани ще вложат безвъзмездните средства в увеличаване на обработваемите площи, в нови насаждения и в модернизация на стопанствата си. Всички ще преминат обучения за придобиване на професионални умения и компетентности в областта на земеделието, както и по опазване компонентите на околната среда. Вече им е изплатен първия транш от по 24 447,50 лв.
Екипът на Областен информационен център – Добрич напомня на одобрените кандидати, че до изтичане на пет години от сключване на административния договор за финансиране трябва да поддържат на видно за обществеността място плакат/табела с размер, съдържащ информация за дейността, подпомагана от ЕЗФРСР, както и да включат на професионалната си електронна страница, ако има такава, кратко описание на подпомаганата дейност. Всички задължителни мерки за публичност са описани в Условията за изпълнение към пакета с документи, публикуван на уеб страниците на ИСУН 2020 и Държавен фонд „Земеделие“.
Източник:Областен информационен център

Коментирайте
Подобни новини
Откриха официално кино „Арена“ в Добрич (ВИДЕО и СНИМКИ)
Откриха официално кино „Арена“ в Добрич (ВИДЕО и СНИМКИ)
Ивайло Дончев представя в Добрич книга, която описва 17-месечното му пътешествие по света (ВИДЕО)
Ивайло Дончев представя в Добрич книга, която описва 17-месечното му пътешествие по света (ВИДЕО)
Предстои публично обсъждане на отчета за бюджета на Община Добрич за 2025 година
Предстои публично обсъждане на отчета за бюджета на Община Добрич за 2025 година
Времето на 19 юни
Времето на 19 юни



Яндекс.Метрика