Момчил Петков загуби от шахматист от ТОП 100 в света

08.08.2022 г. 08:53:41 ч.
/
Момчил Петков загуби своя мач в деветия кръг на световната шахматна олимпиада, която се провежда в Индия. Българският национален отбор отстъпи с 1.5 на 2.5 точки от Швеция. 16-годишният добричлия, който играе на първа дъска за България, отстъпи на 94-ия в световната ранглиста. Това е 29-годишният гросмайстор Нилс Гранделиус, който е с ЕЛО коефициент 2655. Това бе втора загуба за таланта от Добрич от общо 9 партии. Той има на сметката си 3 победи и 4 ремита.
Днес, в 10-ия кръг на олимпиадата, България ще се изправи срещу отбора на Нова Зеландия.