МС удължи компенсациите заради скъпия ток за небитовите потребители до 31 декември

28.09.2022 г. 16:48:42 ч.
/
МС удължи компенсациите заради скъпия ток за небитовите потребители до 31 декември
До края на годината небитовите потребители на електроенергия и операторите на електропреносната и електроразпределителната мрежа ще получават компенсации заради скъпия ток. Това реши служебното правителство.

Действащата програма се удължава до 31 декември, от нея ще се възползват 633 хиляди небитови крайни клиенти.

Парите се осигуряват от допълнителни целеви вноски, които държавните предприятия от сектора "Енергетика" ще предоставят на фонда "Сигурност на електроенергийната система".

Държавата компенсира цената, която е над 250 лева за мегават час електроенергия на сегмента "ден напред" от свободния пазар. 

Коментирайте
Подобни новини
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните



Яндекс.Метрика