Мъжете над 18 години – директно в запаса

04.02.2016 г. 08:04:17 ч.
/
Мъжете над 18 години – директно в запаса
Всички мъже, навършили 18 години, да бъдат вписвани директно в запаса на армията ни и да се водят на отчет. Това е едно от предложенията за промени в Закона за резерва на Въоръжените сили, съобщава в. "Труд". 
В момента в запаса и в резерва на армията влизат единствено хора, които са минали минимална военна подготовка и са положили клетва. Новите предложения са направени от представителите на Централното военно окръжие и съюза на бившите офицери и сержанти "Клуб 199". 
Предлага се още гражданите, желаещи да придобият военна специалност, да я получават в учебните центрове на Българската армия, а по време на курса да им се полага възнаграждение. Военните окръжия трябва да планират и изпращат запасни на курс за повишаване на квалификацията им, за което да получават заплащане. 
Правителството прие вчера своята законодателна програма, която предвижда приемането на 73 закона. Те са в приоритетни за правителството области като правосъдието, сигурността, отбраната, образованието, земеделието, здравеопазването и др.
Снимка:courtnewsbg.info
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"



Яндекс.Метрика