Мъск строи собствен град в Тексас

10.03.2023 г. 13:37:47 ч.
/
Мъск строи собствен град в Тексас
Илон Мъск планира да построи собствен град върху новопридобита земя близо до град Остин в щата Тексас, съобщи The Wall Street Journal, позовавайки се на свои източници. Според тях Мъск и служителите на неговите компании описват идеята на предприемача като вид тексаска утопия по поречието на река Колорадо, където служителите могат да работят и живеят.
Според събеседници на вестника, планираният град граничи с помещенията на SpaceX на Мъск и Boring Company, които се строят в Тексас. На място вече са изградени група от модулни къщи, плувен басейн, външна спортна зона и фитнес. Един от най-добрите помощници на Мъск, президентът на Boring Company Стив Дейвис, описа още по-големите планове на бизнесмена, включително изграждането на пълноценен голям град.
Източник:Nova.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика