КРАЙ НА МАЧА: Добруджа – Банско 0:2

23.05.2015 г. 18:00:02 ч.
/
Добруджа приема Банско в последното си домакинство от сезон 2014/15. Разликата между двата отбора в класирането е две точки в полза на гостите и при победа “жълто-зелените” ще изместят съперника си от 4-ото място в класирането. Димчо Ненов разчита на офанзивна схема, пускайки трима футболисти с атакуващи функции - Филип Филчев, Радой Божилов и Атанас Илиев.
Около 300 са зрителите на стадион “Дружба”.
9' Първа опасност в мача - тя е за гостите. Георги Фикийн навлезе в накзателното поле и стреля опасно, но Димитър Илиев успя да спаси.
30' Страхотен пропуск отново на Георги Фикийн, след като двамата с Борислав Хазуров останаха сами срещу вратаря на Добруджа. Фикийн реши да играе сам, но стреля покрай вратата.
32' Боби Хазуров също се отчита с пропуск. Нападателят стреля от близо, но Илиев отново е на място и спасява.
39' ГОЛ за Банско. Борислав Хазуров е точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Георги Кременлиев
43' Чудесен пас от страна на Даниел Генов към Атанас Илиев зад защитата на Банско, н
о голмайсторът на Добруджа е бил в засада.
45' ГОЛ - 0:2. Янислав Иванов бележи втори гол за гостите. След бърза атака, Иванов бе намерен на границата на наказателното поле и с хубав удар с левия крак удвоява преднината на Банско.
46' Начало на второто полувреме
Две смени предприема Димчо Ненов -
Валентин Веселинов заменя Радой Божилов, а Георги Пейчев влиза на мястото на Даниел Генов.
47' Отново Георги Фикийн създава първата опасност в началото на полувремето, но за пореден път е неточен.
48' Удар отдалеч на Бенгюзов и поредно спасяване на Димитър Илиев.
60' Трета смяна за Добруджа - Александър Димитров заменя Георги Димитров
68' Удар с глава на Атанас Илиев след центриране от корнер. Ударът бе слаб и не затрудни вратаря на Банско, но го отчитаме, защото е първият в очертанията на неговата врата.
88' Силен удар на Александър Димитров, но право в ръцете на вратаря Александър Стоянов. Това е най-сериозната опасност за стража на гостите за целия мач.
90+2 Техничен удар от пряк свободен удар на Кристиян Димитров минава встрани от вратата на Банско.
Край на мача - 0:2 и Банско прекъсна серията от седем мача без загуба на Добруджа.
Съставът на Добруджа: Димитър Илиев, Кристиян Димитров, Симеон Иванов, Младен Димитров, Даниел Генов (46' Георги Пейчев), Николай Петров, Костадин Ничев, Георги Димитров (60' Александър Димитров), Филип Филчев, Радой Божилов (46' Валентин Веселинов), Атанас Илиев