КРАЙ: Добруджа – Черноморец /Бургас/ 4:2

09.05.2015 г. 18:20:34 ч.
/
Добруджа приема Черноморец /Бургас/ в двубой от 27-ия кръг на „Б” група. „Жълто-зелените” заемат пето място във временното класиране, докато гостите вече нямат шансове за спасение и от следващия сезон ще се състезават в третия ни ешелон „В” група.
Около 200 зрители наблюдават двубоя на стадион "Дружба".
1' - първи удар към вратата на Добруджа. Опитният Диян Христов пробва да изненада вратаря на Добруджа Павел Петков, но ударът му минава встрани.
5' - отново Диян Христов стреля, този път от воле, но ударът му отново минава край вратата.
7' - ГООЛ за Добруджа - поредно попадение на Атанас Илиев. Заслуга за гола има и Даниел Генов, който с чудесно центриране зад гърба на защитата на Черноморец намери Илиев. Ударът с глава на голмайстора на "жълто-зелените" първоначално бе спасен от вратаря, но при добавката Илиев не сгреши - 1:0.
13' - ГОЛ за Черноморец. Милен Танев изравнява с техничен удар. Полузащитникът на гостите стреля точно в долния ляв ъгъл и топката мина под плонжа на вратаря Павел Петков - 1:1.
25' - ГООЛ за Добруджа - отново Атанас Илиев е точен. След пас на Филип Филчев, Илиев се измъкна между двама защитници на Черноморец, за да отбележи втория си гол в мача - 2:1.
32' - чудесна възможност се откри пред Филип Филчев. След центриране отляво Атанас Илиев пропусна топката, залъгвайки отбраната на гостите, тя достигна до Филип Филчев, който стреля от движение, но над вратата.
37' - нова отлична ситуация за добруджанци. Александър Димитров остана сам срещу вратаря, но ударът му от точката на дузпата бе лек и вратарят Димитър Николов спаси.
45' - Край на първото полувреме.
46' - Димчо Ненов предприема първата си смяна. Младен Димитров влиза в игра на мястото на Александър Димитров.
47' - Първа възможност за Добруджа през второто полувреме. Атанас Илиев спринтира повече от 20 метра, успя да се измъкне от защитник на Черноморец, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря Николов.
51 - Червен картон за вратаря на Добруджа Павел Петков, който игра с ръка извън наказателното поле. Стражът излезе да пресрещне откъсналия се Диян Христов и спря топката с ръце.
52' - смяна - резервният вратар Димитър Илиев влиза в игра на мястото на Филип Филчев.
54 - ГОЛ за Черноморец. Чудесно изпълнение на прекия свободен удар от страна на Галин Димов и първото действие на Илиев в мача бе да извади топаката от мрежата - 2:2.
58' - трета смяна в състава на домакините. Николай Петров напуска, заменен от Костадин Ничев.
66' - ГООООЛ за Добруджа - хеттрик на Атанас Илиев. 20-годишният нападател е безпощаден днес. Илиев овладя топката след центриране отдясно и моментално с левия крак я изтреля неспасяемо за 3:2.
75' - Напрежение на терена. Стойчо Атанасов удари без топка Радой Божилов и получи директен червен картон. Двата отбора вече са с равен брой футболисти.
78 - ГООООЛ за Добруджа и отново Атанас Илиев. Нападателят на "жълто-зелените" вкарва все по-майсторски. Илиев овладя топката с гръб към вратата и с обръщането, от малък ъгъл успя да я промуши в мрежата за 4:2. Четвърти гол за Атанас Илиев в мача!
85' - Атанас Илиев прави каквото си поиска със защитата на Черноморец. Централният нападател на Добруджа пое топката в центъра, надбяга персоналния си пазач, но последното му докосване, преди да стреля към вратата, бе малко по-силно и вратарят Димитър Николов излезе и пресече рейда на Илиев, с което предотврати пети гол в своята врата.
90' - 5 минути продължение на мача
95' - КРАЙ НА МАЧА. Победа за Добруджа с 4:2!
Съставът на Добруджа: Павел Петков, Даниел Граматиков, Симеон Иванов, Даниел Генов, Кристиян Димитров, Николай Петров (58' Костадин Ничев), Петър Казаков, Александър Димитров (46' Младен Димитров), Филип Филчев (51' Димитър Илиев), Радой Божилов, Атанас Илиев