Над 90 % от дружествата и едноличните търговци вече обявиха доходите си пред НАП

29.06.2021 г. 13:53:53 ч.
/
Над 90 % от дружествата и едноличните търговци вече обявиха доходите си пред НАП
Близо 304 000 или над 90 % от фирмите, плащащи корпоративен данък, са обявили приходите си пред НАП ден преди настъпването на крайния срок. Едноличните търговци, включително плащащи патентен данък и земеделските стопани, избрали да се облагат като еднолични търговци, които вече са подали декларации за доходите, надвишават 71 100.  
От НАП напомнят, че срокът за деклариране и внасяне на данъка и окончателните социални и здравни осигурителни вноски за лицата, извършващи дейност като едноличен търговец, както и земеделските стопани, избрали този ред на облагане, е 30 юни. До края на юни, заедно с годишната си данъчна декларация, те трябва да подадат и декларация образец  № 6 с общия размер на дължимите  за предходната година осигурителни вноски. 
30 юни е и срокът, в който фирмите декларират и плащат корпоративен данък /чл. 92 и 93 от Закона за корпоративното подоходно облагане/, данък върху разходите, данък върху приходите на бюджетните предприятия, данък върху приходите от помощни и спомагателни дейности по смисъла на Закона за хазарта, както и данък върху дейността от опериране на кораби.

Коментирайте
Подобни новини
АПИ създаде карта за състоянието на пътната настилка у нас
АПИ създаде карта за състоянието на пътната настилка у нас
Фискалният съвет представи шест препоръки за бюджета за 2026 г.
Фискалният съвет представи шест препоръки за бюджета за 2026 г.
Премиерът Гюров: Оставяме държавата в много  по-добро състояние от това, което заварихме
Премиерът Гюров: Оставяме държавата в много по-добро състояние от това, което заварихме
Обявиха графика на консултациите с партиите при президента
Обявиха графика на консултациите с партиите при президента



Яндекс.Метрика