Начало >Добруджа >Общество

Наградиха победителите в конкурса за есе на тема: „Родителите (не) ни разбират! Защо?“ (ВИДЕО)

19.12.2024 г. 13:06:37 ч.
/
Наградиха победителите в конкурса за есе на тема: „Родителите (не) ни разбират! Защо?“ (ВИДЕО)
Победителите в VIII Областен конкурс за есе на тема: „Родителите (не) ни разбират! Защо?“, бяха наградени днес в Младежки център – Добрич.
В конкурса тази година са участвали 95 есета, които са оценявани от жури в състав: председател Сашо Серафимов – поет, член на Съюза на българските писатели, както членове Петранка Божкова – поет, член на Съюза на българските писатели и на Съюза на българските журналисти и Мария Методиева – филолог, председател на Фондация „Св. Николай Чудотворец".  И тримата присъстваха на награждаването днес.

В първа възрастова група първата награда е присъдена на Сарина Митева – 13г., от ОУ „Йордан Йовков“, гр. Каварна, втората на Алейна Миткова на 13г., от СУ „Христо Смирненски“, с. Крушари, а трета – на Карина Валентинова– 13г., от ОУ „Йордан Йовков“, гр. Каварна
Във втора възрастова група Първа награда получи Живко Зидаров – 16г., от ЧСУ „Леонардо да Винчи“, гр. Добрич. Втора награда бе присъдена на Габриела Господинова – 16 г. от гр. Каварна, а Трета – на Деница Венелинова – 17г. от СУ „Асен Златаров“, гр. Шабла.
В двете възрастови групи бяха връчени и по три поощрителни награди.

Най-важната част от въпроса, който поставихме в конкурса за есе, беше „Защо“ родителите на ни разбират, сподели Силвия Венелинова от Младежкия център. Тя благодари на всички млади хора, които са разсъждавали по тази толкова значима за обществото тема.

Впечатленията са различни. Аз ту се радвах на някои текстове, ту ми идваха лошите думи на други, но прекрасното е, че много деца са хванали с тема и са се опитали да я разгледат, сподели председателят на журито Сашо Серафимов. Той обаче отчете като лош момент това, че участниците са използвали в много случаи изкуствения интелект, който директно е давал отговор на въпроса.

Конкурсът се организира от Община град Добрич, Младежки център - Добрич и Местна комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните.
 
Репортаж на Стефан Калев
 

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Водата в западната част на Добрич вече отговаря на здравните изисквания
Водата в западната част на Добрич вече отговаря на здравните изисквания
Разнообразна програма и много изненади предложи годишният концерт на „Зонели“ (СНИМКИ)
Разнообразна програма и много изненади предложи годишният концерт на „Зонели“ (СНИМКИ)
Ансамбъл „Добротица“ ще участва в международен фолклорен фестивал в Италия
Ансамбъл „Добротица“ ще участва в международен фолклорен фестивал в Италия
Художествена галерия – Добрич получи дарение на две скулптури от Асен Попов
Художествена галерия – Добрич получи дарение на две скулптури от Асен Попов



Яндекс.Метрика