Начало >Добруджа >Общество

Намаляват карантината за COVID-19

16.08.2022 г. 16:09:52 ч.
/
Намаляват карантината за COVID-19
Намаляват карантината за COVID-19. Това обявиха на брифинг здравните власти. Изолацията за положителните пациенти се намалява от 10 на 7 дни. Карантината за контактните от 7 се намалява на 5 дни.
За лица, които са в рамките на три месеца след последна имунизация  - пълна или бустерна доза, както и за преболедувалите в този срок – няма да има карантина. Това съобщи главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев.
Заповедта влиза в сила от сряда, и ще важи до следващата седмица. "Ако се налагат нови промени, те ще бъдат отразени в нова заповед", подчерта той. 
По думите му тези мерки са оправдани и са малка, но първа  стъпка в посока към постепенно разхлабване на мерките.
Източник:Nova.bg

Коментирайте
Подобни новини
Навръх празника е премиерата на „Еньовден в Добруджа“ на Рая Петева и Анелия Радева (ВИДЕО)
Навръх празника е премиерата на „Еньовден в Добруджа“ на Рая Петева и Анелия Радева (ВИДЕО)
Празнуваме Еньовден
Празнуваме Еньовден
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Заради ремонти  преди обед автобусите с номера 3, 4 и 14 няма да минават през ЖК "Дружба" 4
Заради ремонти преди обед автобусите с номера 3, 4 и 14 няма да минават през ЖК "Дружба" 4



Яндекс.Метрика