Новият боксов клуб на Добрич „Борис Георгиев – Моката” дебютира на държавно първенство

20.02.2024 г. 13:27:18 ч.
/
Новият боксов клуб на Добрич „Борис Георгиев – Моката” дебютира на държавно първенство
Нов клуб по бокс е регистриран в началото на годината в Добрич. Той ще носи името на първия български медалист на Олимпийски игри – добричлията Борис Георгиев. Клубът е създаден от олимпийския шампион Петър Лесов, собственика на „Добруджански хляб” Енчо Малев и треньора Веселин Марков. Тримата са членовете на Управителния съвет на сдружението, като председател е Петър Лесов. Треньори в клуба са Петър Лесов, Веселин Марков и Димитър Тачев.

Клубът вече е член на Българска федерация по бокс и през тази седмица ще запиша дебют на състезание. Боксов клуб „Борис Георгиев – Моката” ще участва с шест състезателки на държавното лично-отборно първенство – I кръг и Купа България за девойки и жени в Плевен.

При жените клубът ще бъде представен от Спортист №1 на Добрич за 2022 и 2023 г. Станимира Петрова. Тази вечер тя ще се изправи срещу Мартина Маринова от БК „Добрич” на ½-финал в категория до 57 кг.

На ринга в Плевен БК „Борис Георгиев – Моката” ще се бори за медалите и при девойките с Пресияна Данаилова, Лорита Петрова, Мирослава Росенова, Ростислава Христова и Есил Демирова.
Снимка:БФ Бокс

Коментирайте
Подобни новини
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла
ФУТБОЛ: Повече въпроси, отколкото отговори, след първата тренировка на Добруджа (ВИДЕО)
ФУТБОЛ: Повече въпроси, отколкото отговори, след първата тренировка на Добруджа (ВИДЕО)
ТЕНИС: Международният турнир J60 Izida Cup се провежда на кортовете в Добрич
ТЕНИС: Международният турнир J60 Izida Cup се провежда на кортовете в Добрич



Яндекс.Метрика