Начало >Добруджа >Общество

Община Добрич е домакин на международно събитие за устойчиво градско развитие

15.10.2024 г. 10:11:03 ч.
/
Община Добрич е домакин на международно събитие за устойчиво градско развитие
Трета работна среща в рамките на проект „Re-Gen: Регенериране на обществено пространство чрез интегрирани градски спортни центрове за участие на млади граждани“ ще се проведе в България на 15-16 октомври 2024 г. Домакини на международното събитие са Община Добрич, като официален партньор на проекта, финансиран по Програма URBACT IV и Асоциация на Българските Черноморски Общини (АБЧО). Проектът има за цел да подобри капацитета на градските заинтересовани страни за проектиране и прилагане на политики, практики и иновации за устойчиво градско развитие на база интегриран подход, основан на участието на местната общност. Градовете-партньори са от Италия, България, Латвия, Хърватска, Испания, Португалия, Албания и Гърция  и имат задачата да създадат механизъм за колективна и съвместна трансформация на необлагодетелствани градски територии в „Градски спортни центрове“ (HUB). Тези центрове ще представляват не само безопасно пространство за младите граждани и техните семейства, но и конкретен пример за градско възстановяване и социално включване
Снимка:www.dobrich.bg
Източник:Община ДОБРИЧ

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 27 юни
Времето на 27 юни
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети



Яндекс.Метрика