Начало >Добруджа >Общество

Община Добрич ще изгради две нови сгради на детски градини

17.11.2020 г. 15:53:50 ч.
/
Община Добрич ще изгради две нови сгради на детски градини
Две нови сгради на детски градини ще изгради Община Добрич със средства по Програма „Изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на  детски ясли, детски градини и училища“ (2020-2022 г.)“ на Министерството на образованието и науката.
Одобрени са проектите за изграждане на нови сгради за детска градина  № 10 „Слънчице“ (на снимката) и № 12 „Щурче“.  
За ДГ „Слънчице“ има изготвен инвестиционен проект, който предвижда самостоятелна едноетажна сграда, на мястото на съществуваща, за пълноценно обслужване на две детски групи.
За  ДГ „Щурче“ се предвижда строителство на нова сграда, която ще отговаря изцяло на изискванията на Наредба №24 от 10 септември 2020 г. за физическата среда и информационното и библиотечното осигуряване на детските градини, училищата и центровете за подкрепа на личностно развитие на МОН. Предвидените средства за изграждане на двете нови детски градини са над  2 600 000 лв.
Източник:Община ДОБРИЧ

Коментирайте
Подобни новини
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Зрелостниците на гимназията по туризъм получиха дипломите си в Дом-паметник "Йордан Йовков"
Зрелостниците на гимназията по туризъм получиха дипломите си в Дом-паметник "Йордан Йовков"



Яндекс.Метрика