Оставаме без педиатри и хирурзи до пет години

09.01.2016 г. 10:15:53 ч.
/
Оставаме без педиатри и хирурзи до пет години
Броят на завършилите медицина почти съвпада с напускащите страната. Ако лекарите продължат да заминават със същия темп, до пет години у нас няма да има педиатри, хирурзи и анестезиолози, предава bTV. 
Намерение да напуснат България са заявили над 500 медици, като са поискали сертификат за работа в чужбина от Българския лекарски съюз.

Предпочитана дестинация - Германия и Великобритания 

Към чужбина са се отправили и специалисти, които доскоро намираха добра реализация в България - като акушер-гинеколози и офталмолози.
Най-предпочитаните държави отново са Германия и Великобритания, но през 2015-та повече медици са се отправили към скандинавските държави. Български лекари са заминали дори в Япония, Австралия и Нигерия.

И все пак - напусналите са с 24 по-малко

От Лекарския съюз отчитат, че тази година България са напуснали 24 медици по-малко. БЛС са хванали и още една тенденция - увеличава се броят на медиците с повече от една специалност, които напускат България.
Снимка:www.moetodete.bg
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика