Освободиха задържаните в Сърбия седем българи

18.12.2014 г. 06:47:00 ч.
/ ИА Добруджа
Освободиха задържаните в Сърбия седем българи
Седемте българи, последователи на будисткото движение "Фалун Гонг", които бяха задържани в Сърбия преди форума Китай – Централна и Източна Европа, са освободени от сръбските власти, съобщиха от асоциацията "Фалун Дафа", цитирани от БНР. Очаква се тази вечер те да преминат българската граница.
Последователите на движението "Фалун Гонг" бяха задържани заради планиран протест срещу китайския премиер Ли Къцян и незачитането на правата на човека в Китай по време на международната икономическа среща на върха.
Смяташе се, че те ще останат в ареста до края на срещата в четвъртък.
Сънародниците ни бяха арестувани в понеделник вечерта от сръбските власти. Българското посолство е било информирано за техния арест веднага, но задържаните са отказали помощта на българските дипломатически представители.

Източник:Vesti.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика